Hakkımızda

Alice Mobilya Hakkında

Türkiye’de mobilya sektörünün büyük ölçüde gelişim göstermesi ile birlikte mobilya satışı yapan yerler kullanıcılarına en iyi hizmeti sunmak için çeşitliliğini arttırma yolunda elinden gelen her şeyi en iyi şekilde yapmaya başladı. Bu doğrultuda Siteler Mobilya satıcıları da çeşitliliği arttırma yolunda gerekeni yapmaya başladı. Her ne kadar çeşit bol olsa da mobilya alacak kullanıcıların seçim esnasında dikkat etmesi gereken birçok konu olduğu gerçeği değişmiyor. Bu yazımızda kişilerin mobilya seçiminde dikkat etmesi gereken hususları ve buna benzer birçok detay hakkında bilgilendirmelerimizi sizlere sunacağız. Her konuda fikir sahibi olmanız rahat bir mobilya seçimi için sizlere fayda sağlayacaktır.

Mobilya Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her insan evinin mükemmel bir güzelliğe sahip olmasını ister. Tabii ki bu konuda gerçekleştirmesi gereken bazı adımlar olduğunu da bilmelidir. Bu dönemde Siteler Mobilya tarafından satılan birçok çeşitte mobilya olduğu için kendinize uygun ve içinize sinen mobilyaları seçmek biraz zor olacaktır. Bu konuda çeşitliliğin çok fazla olması sizi tereddütte bıraksa da en doğru mobilyayı seçmek için dikkat etmeniz gerekenler sizleri rahatlatacaktır. Bu konuda nelere dikkat etmeniz gerektiği aşağıda belirtilmiş olup bu konulara muhakkak dikkat etmelisiniz.

Mobilya seçiminde sadece evinizin dekorasyonuna uyumuna değil evinizin büyüklüğüne göre seçim yapmaya dikkat etmeniz gerekiyor. Bir mobilya seçerseniz ve bu mobilya evinize sığmaz ise hayal kırıklığına uğrarsınız. Bu durumda seçtiğiniz mobilyanın evinize sığması için gerekli ölçülere uygun olması büyük önem arz ediyor. Hâl böyle olunca maalesef ki mobilya satın almaya gittiğinizde evinizin ölçülerini de yanınızda götürmeniz gerekiyor. Bu ölçülere göre mobilya almak sizi rahatlatacaktır diyebiliriz. Bunların yanı sıra dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise satın aldığınız mobilyanın ev içerisinde rahat oynatılabilir olmasıdır. Eğer mobilya rahat oynatılırsa evinizin içerisinde rahatlıkla yer değişikliği yapabilirsiniz. Mobilya seçiminde en önemli konu ise seçtiğiniz mobilyanın evinizde size rahat bir hissiyat verecek olmasıdır. Ev içerisinde rahat bir koltuk hissiyatı yaşamak için mutlaka kumaşı güzel ve rahat olan mobilyaları tercih etmeniz gerekiyor. Bir süre sonra yıpranacak mobilyalar sizleri ileri ki dönemlerde pişman edecektir. Bu doğrultuda Siteler Mobilya tarafından sunulan çeşitlerin tamamını inceleyebilirsiniz. Her şeyi bir kenara bıraktığınızda satın aldığınız mobilya size rahat bir kullanım sunmuyorsa verdiğiniz paraya acıyacak ve bu mobilyaları tekrardan değiştirmek zorunda kalacaksınız.

Mobilya seçiminde dikkat edilmesi gereken ve bir o kadar önemli olan konu ise seçmiş olduğunuz mobilyanın evinizin dekorasyonuna uygun olmasıdır. Portatifliği ve sunduğu renk uyumu ile odanıza girdiğinizde adeta içinizi huzurla doldurmalı ve uzun süre kullanılabilir bir hissiyat vermelidir. Eğer ki bir süre sonra kullanmaktan vazgeçeceğiniz bir mobilya alırsanız bu durum ekonominize olumsuz yansıyacak ve sizlere sorunlar yaratacaktır. Eşyanın sağlamlığı tam olarak bu konuda önemli bir sorun haline geliyor. Bir süre sonra aşırı kullanmadan yıpranacak eşyaları tercih ederseniz farklı farklı sorunlar ile karşı karşıya gelebilmeniz mümkündür diyebiliriz. Bu ve buna benzer birçok konuda doğru seçim yaptığınıza emin olmalı ve geleceğe dair en iyi yatırımları yapmaya çalışmalısınız. Eğer ki tercihlerinizi doğru değerlendirmezseniz bir sonraki zaman dilimleri içerisinde tekrardan mobilya satın almak zorunda kalabilirsiniz. Bu konuda muhakkak dikkatli olmalısınız. Evinize gelen misafirlerin kullandığınız mobilyaları beğenmemesi içinize oturacak ve keşke bunu almasaydım hissiyatına kapılacaksınız. Bu sebeple seçtiğiniz mobilyanın evinizin dekorasyonuna ve renk tonlarına uygun olması gelen misafirlerinizi de tercihleriniz konusunda beğenmelerini sağlayacaktır.

 

Mobilyanın Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

Siteler Mobilya olarak sizlere sağlam mobilyanın nasıl anlaşılacağı hakkında bilgiler vermek istiyoruz. Bu bilgiler doğrultusunda kısa süre içerisinde değiştirmeniz gerekecek mobilyalar değil uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz mobilyalar seçebileceksiniz. Her ne olursa olsun seçtiğiniz mobilyanın kaliteli olmasını her daim ön planda tutmaya özen göstermelisiniz. Eğer ki tercihleriniz ahşap mobilyalardan yana ise bu konuda titiz olmanız diğerlerine göre daha fazla önemlidir. Bu sebeple satın aldığınız ahşap mobilyanın türü konusunda kararlarınızı vererek işleme başlayın. Bu doğrultuda alacağınız ahşap mobilya size uzun süreli bir kullanım sergileyecektir. Tam da bu konuda sizlere sunacağımız öneriler kaliteli mobilya seçiminde altın kural niteliğine sahiptir. Bu öneriler;

Çekmece ve Rafların Sağlamlığı

Bir mobilya mağazasına gittiniz ve evinize mobilya almak için ilk olarak dolap seçiminden başladınız. Bu konuda dikkat etmeniz gereken ilk nokta satın alacağınız dolabın çekmece ve raflarının sağlam olmasıdır. Bunun anlamak için ise çekmeceleri ileri geri oynatın. Sağlam malzemeden ve iyi bir işçilikle yapılan çekmeceler mutlaka geri kapanırken adeta yağda kayar hissiyatı verecektir. Bu şekilde bir özelliğe sahip olmayan raflar bir süre sonra paslanacak ve kullanımı zorlaşacaktır. Bu doğrultuda Siteler Mobilya sizlere bu konuda muhakkak dikkatli olmanız için uyarılar vermekten asla kaçınmıyor.

Mobilyalarda Bulunan Yay Sisteminin Kalitesi

Eğer ki sert kanepelerden yana tercihlerinizi kullanıyorsanız mutlaka bükülmeye müsait yaylı sisteme sahip olan dolapları tercih edin. Tabii ki bu konuda herkesin tercihi farklıdır. Rahat bir oturuma sahip olan kanepeler için ise zigzag yapmaya müsait yayları tercih etmelisiniz. Bunu kontrol etmek için ise kanepenin üzerinde bulunan yastıkları kaldırıp direkt olarak yayların bulunduğu bölgeye baskı yapabilirsiniz. Bu baskının sonucunda yaylar esniyorsa bu kanepenin oturma hissiyatı daha rahat olacaktır.

İyi Bir Görsellik İçin Çivi ve Vidaların Gözükmüyor Olması Gerekiyor

Eğer ki satın aldığınız mobilyanın görselliği konusunda endişeleriniz var ise mobilyanın her köşesini dikkatli bir şekilde kontrol edin. Bu konuda Siteler Mobilya bazı mobilya satıcılarının vida ve çivileri kapatmadığını söylüyor ve bunun sonucunda çirkin bir görsellik oluşuyor. Bu vidaların gizli olması ürünün tam birleşme noktalarından sorunlu olmasını engelleyecektir. Hem de küçük renk boşlukları oluşmamış olacaktır.

Mobilyanın Ayak Kısımları

Belki de mobilya seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli bölümler mobilyanın bulunduğu yerde sabit durması için gerekli olan ayak kısımlarıdır. Bu kısımların mobilyanın alt kısmına çiviyle monte edilmiş olmamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer ki çiviyle monte edilmiş ise bu durum sizleri birçok sorun ile karşı karşıya bırakacak ve bir süre sonra çivilerin bükülmesinden kaynaklı olarak dengesizlikler ortaya çıkacaktır. Siteler Mobilya olarak mobilyalarınızın seçimini yaparken ilk olarak ayak kısımlarına dikkat etmenizi öneriyoruz. Bu konuyu bir kenara bırakarak satın aldığınız mobilyaların ayak kısmının muhakkak kaliteli malzemeden üretilmiş olmasına dikkat edin. Eğer ki malzeme kaliteli değilse daha mobilyayı evinize kurmadan direkt olarak kırılma tehlikesi ile karşı karşıya bırakacağınızı söylemek isteriz. Bu konuda mağazalarımızda bulunan köşelerde birer ayak ve tam ortada bir ayak daha olan yani toplamda beş ayaklı mobilyaları tercih etmelisiniz. Bu sayede satın almış olduğunuz mobilya yere daha sağlam tutunacak ve devrilme tehlikesi ile karşı karşıya kalmayacaktır. Eğer ki sorun yaşarsanız Siteler Mobilya tarafından sizlere verilen yönergelere uymanızı öneririz. Aksi halde seçimlerinizden pişman olabilir ve gelecekte tekrardan mobilyalarınıza masraf yapmak zorunda kalabilirsiniz.